News and events

Cenu veřejnosti v soutěži o Ostravský dům roku 2016 vyhrál Vědeckotechnický park 4MEDi

OSTRAVA - V letošním, 23. ročníku soutěže o Ostravský dům roku 2016 bojovalo o přízeň poroty i veřejnosti šest přihlášených staveb, které byly dokončeny v období od 1. ledna 2015 do 31. prosince 2016. Veřejnost si také letos prostřednictvím webové ankety mohla zvolit svého favorita. Odborná porota posuzovala celkový dojem a architektonický výraz stavby, dále kvalitu uspořádání a řešení jejího okolí, její zapojení do prostředí, technické provedení, přínos pro život města i skutečnost, jestli se jedná o příklad hodný následování.

Na druhém místě se umístil Vědeckotechnický park 4MEDi – Corporate Biotech Park for Medical Innovations Ostrava v Ostravě – Porubě.

O vítězi letošního ročníku rozhodovala také veřejnost prostřednictvím webové ankety. Téměř 800 unikátních hlasů rozhodlo o tom, že Ostravským domem roku 2016 – cenou veřejností se stává s 385 hlasy 4MEDi - CorporateBiotech Park for Medical Innovations Ostrava v Ostravě — Porubě, na druhé místo se s 242 hlysy dostala Atletická hala Vítkovice, a třetí příčka s 58 hlasy pytří Antracit House v Ostravě-Kunčičkách. Statutární město Ostrava již od roku 1994 každoročně vybírá a oceňuje stavby, které bylydokončeny nebo rekonstruovány na jeho území a určité (hodnocené) období. Soutěží v ní investoři novostaveb nebo rekonstrukcí budov.