News and events

Georgios Sakellaris
Ředitel pro smluvní výzkum a klinická hodnocení PrimeCell Therapeutics a.s.

Georgios SAKELLARIS zvítězil v mezinárodním výběrovém řízení na Ředitele pro smluvní výzkum a klinická hodnocení, s odpovědností za trhy USA, Kanady a Blízkého východu v PrimeCell Therapeutics a.s. Současně se stává CEO ve společnosti BioniX s.r.o., kterou 100% ovládá PrimeCell.

Georgios vystudoval biologii na Universitě ve městě Patras (Řecko), je držitelem doktorandského titulu v oboru biochemie Ensaio (Nancy, Francie) a post-doktorandského titulu biochemie (Wageningen Nizozemsko). Až do roku 2012 byl ve funkci ředitele pro výzkum v Institutu Biotechnologie Národní nadace pro výzkum v Řecku. V rámci svého působení pro NGRF (Atény, Řecko) vedl základní a aplikovaný výzkum, dohlížel a vedl studenty doktorandského studia a byl zapojený do mezinárodního konsorcia. Zároveň byl koordinátorem 17-ti mezinárodně dotovaných projektů (FP2-FP7). Pro tuto instituci řídil platformu pro oblast komercializaci vědy, regulačních a sociálních otázek.

V letech 2012-2013 byl hostujícím profesorem v katarské nadaci (Doha, Katar),a v letech 2014-2016 působil v Institutu experimentální medicíny / Akademie věd, jako vedoucí Úřadu pro mezinárodní spolupráci, která je zodpovědná za ústřední plánování, vytváření sítí, účasti v konkurenčních výzkumných projektech (především z EC) a částečně v soukromém sektoru.

Má rozsáhlé zkušenosti v poradenství: v letech 2003 - 2007 byl členem EFSA GMO (EC), patřil do teamu poradního orgánu Evropského parlamentu pro Biotechnologii 2006-2009, v letech 2003-2010 byl zapojen do pracovní skupiny EU-USA v oblasti biotechnologie (EC), byl členem Evropské federace biotechnologie (WG PP a biohospodářství). Georgios Sakellaris je součástí řeckého poradního orgánu v oblasti biohospodářství. Člen PRRI (pro veřejný výzkum a regulační nařízení), konzultantem Jihočeské univerzity (v oblasti biohospodářství), ad hoc expert několika EC výborů a poradcem pro výzkumné projekty v EC (FPs), ESF, Eurostars a CEI.

Podílí se na rozvoji široké sítě: ICBA (Mezinárodní rada asociace biotechnologie), BioIndustry Organization (USA), EuropaBio, CzechBio. Má také úzké vztahy s bioprůmyslovými organizacemi ve většině evropských zemí, Japonsku a Jižní Koreji. Tyto sítě se převážně zabývají jednáními v oblasti bioprůmyslu a zaměřují se na problémové oblasti Biotechu (především zdravotnické a farmaceutické). Díky své odbornosti a dlouholetým zkušenostem má vliv na regulační aspekty, komercializaci a mezinárodní obchod.

Díky své vědecké a poradní funkci a hlavně svým znalostem v oboru, je autorem více než šedesáti odborných a vědeckých článků odborných časopisů a také kapitol ve vědeckých a univerzitních publikacích. Kromě toho svými názory významně přispívá v rámci diskuzí s veřejností a do všeobecného tisku. V neposlední řadě je častým řečníkem na mezinárodních kongresech a fórech, jako zástupce experta v oboru. Seznam publikací zde: Published Work Dr. Georgios Sakellaris