News and events

Mgr. Iveta Minaříková — Odborný asistent vývoje

Mgr. Iveta Minaříková nastoupila do společnosti Národní centrum tkání a buněk, a.s. na pozici Odborného asistenta vývoje, kde je jejím hlavním úkolem vědecko-výzkumná činnost na vývoji produktů z lidských tkání a buněk.

Vystudovala obor Analytická biochemie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V průběhu vysokoškolského studia absolvovala stáž na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, kde se podílela v rámci své bakalářské a následně i diplomové práce na výzkumu věnujícímu se problematice prevence hypoglykémie. Jednalo se o formulaci a následně testování mikrolékových forem s vysokým obsahem glukózy a semipermeabilní membránou, která zajišťovala postupné uvolňování glukózy. S tímto výzkumem vyhrála soutěž Science Slam, popularizující současný výzkum a vědu, a následně se zúčastnila celoevropského finále ve Vídni.

Po ukončení vysokoškolského studia nastoupila do společnosti Oncomed Manufacturing a.s., která se zabývá výrobou cytostati ckých injekcí. V této společnosti jako analytik měla na starosti kontrolu vstupních surovin a cytostatických injekcí jak při výrobě, tak po jejím ukončení. Součástí její práce byla validace nových výrobních postupů.

Ve volných chvílích velmi ráda cestuje, tráví čas s rodinou a přáteli. Dále také ráda vaří, peče a občas se věnuje i šití.

seznam publikací >>