News and events

Tříletá Gia bude bojovat s leukémií pomocí transplantace pupečníkové krve

Bradenton, Florida, USA - Gianna "Gia" Lesselroth, tříletá holčička, která se potýká s leukémií a jejíž osud sledují prostřednictvím facebooku stovky příbuzných a několik tisíc přátel, se už brzy dočká tolik očekávané transplantace. Nebude to však jako obvykle transplantace kostní dřeně, ale stále více užívaná alternativní transplantace pomocí pupečníkové krve. "Konečně máme potencionálního dárce pupečníkové krve," oznámil Mike Lesselroth, otec malé Gii minulý týden.

Pokud pacient s leukémií, lymfomem či jinými chorobami ohrožujícími život potřebuje transplantaci a není k dispozici vhodný dárce kostní dřeně, existuje možnost využít vhodnou pupečníkovou krev (zdroj: mezinárodní registr dárců krvetvorných buněk BeTheMatch.org). „Vzhledem k tomu, že se zdravotnickému týmu dosud nepodařilo najít vhodného dárce, bude využita právě alternativní cesta transplantace pupečníkové krve od alelicky shodného dárce,“ oznámili lékaři rodině.

Transplantace pupečníkové krve je alternativou transplantace kostní dřeně u pacientů, kteří nemohou najít vhodného dárce a uvádí se, že až 15 % pacientů s leukemií absolvuje transplantaci pupečníkové krve z veřejné banky.

Chystanou transplantaci potvrdila matka Marissa Lesselroth na facebookových stránkách před několika dny z nemocnice v Bostonu, kde je Gia hospitalizovaná. „Pokud vše proběhne jak má, čeká nás v pátek poslední kolo chemoterapie a můžeme se připravit na transplantaci,“ napsala Marissa Lesselroth.

Před dvěma týdny napsala Marissa Lesselroth emotivní vzkaz na facebooku: "Vzali jsme dnes Giu s několika přáteli z Floridy ven, abychom jí trochu pobavili, než půjde na transplantaci. Po jejím absolvování jí totiž čeká velmi dlouhá doba v nezbytné izolaci.“

převzato z: http://www.bradenton.com

Gia Lesselroth (3) se svojí maminkou MarissouSídlo:
Biomedicínské centrum 4Medical Innovations Ostrava
Dr. Slabihoudka 6232/11
708 52 Ostrava – Poruba
mapa > Areál Fakultní nemocnice Ostrava

e-mail: info@4medi.cz
tel.: +420 230 234 375

Zůstaňte v kontaktu:

4Medi / privacy policy / terms of use