News and events

Novinky

  
HLAVNÍ ZPRÁVA

Otevřelo se výzkumné a vývojové centrum pro buněčnou terapii v hematologii a onkologii Cell CooLab Ostrava

Projekt vedle výzkumné náplně usiluje především o rozvinutí a prohloubení dlouhodobé mezisektorové spolupráce.

25 / 10 / 2018

Klinika pro léčbu neplodnosti Repromeda je nyní i v Ostravě

Klinika pro léčbu neplodnosti Repromeda již 19 let úspěšně pomáhá neplodným párům k založení rodiny. Ostrava-Poruba, jedna z nejklidnějších částí Ostravy, se může pochlubit krásnou architekturou, největším letním koupalištěm ve střední Evropě, Vysokou školou báňskou, proslulou fakultní nemocnicí, největším krevním centrem v České republice a nyní i novou pobočkou kliniky Repromeda.

30 / 8 / 2018

Startup bude zkoumat buňky savců

Na konci letošních prázdnin se v laboratořích biomedicínského parku 4Medical Innovations usídlila nová společnost, zaměřená na transfer jaderných buněk savců a návazný vývoj a využití v humánní medicíně. Startup RePET Genetics tak rozšiřuje tým společností, využívající technologické kapacity ostravského parku.

19 / 7 / 2018

Hejtman Ivo Vondrak: Bio-technologie jsou potenciálem pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Ostrava – Hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ivo Vondrák, CSc. (ANO) navštívil biomedicínské translační centrum 4Medical Innovations v Ostravě (4MEDI). Prohlédl si laboratoře a další pracoviště za plného provozu a se skutečným zaujetím zpovídal některé studenty z Ostravské univerzity.

16 / 2 / 2018

Michal Zahradníček hostem Lucie Výborné v Rádiožurnálu

Bylo by fantastické, kdybychom nemuseli brát léky a mohli léčit lidský organismus jen s využitím tkání, buněk a genů,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou Michal Zahradníček.

24 / 6 / 2018

Česká televize: Speciální přípravek podporuje hojení otevřených ran. Brněnští vědci využili vlastnosti lidské placenty

Nový přípravek pro hojení dlouhodobě otevřených ran vyrobili brněnští vědci z Národního centra tkání a buněk. Je určený především pro starší pacienty s diabetem, léčit se s ním dají ale i popáleniny a další poranění kůže. V České republice už přípravek používají v pěti aplikačních střediscích.

13 / 4 / 2018

Zachráněné nohy

Amputaci se pacienti můžou vyhnout díky aplikaci vlastních buněk.

30 / 3 / 2018

TV JOJ-Jak se vyhnout amputaci dolní končetiny

Slovenští pacienti, kterým hrozí amputace dolní končetiny, získali novou naději. Češi musí za péčí zatím cestovat do slovenského Martina.

26 / 3 / 2018

První mezinárodní setkání lékařů aplikujících AmnioDerm®

Nová kvalita v léčbě nehojících se ran – lékaři prezentovali své úspěchy.

22 / 3 / 2018

NTC Chondrograft na Sympoziu sportovní medicíny v Dřítečí

Sympozium sportovní medicíny se zabývá nejen úzkou lékařskou problematikou, ale zasahuje i do příbuzných oblastí, které jsou nezbytné při zajišťovaní potřeb české sportovní reprezentace.

20 / 3 / 2018

Monaco Privat Label-exclusive Investment Club

Michal Zahradníček se účastnil 6.annual summitu v Palm Beach
Ten se odehrál, jako vždy, za přítomnosti Jeho Veličenstva prince Alberta III., ve dnech 15.-18.března. ?Letošním hlavním tématem bylo, jak mohou technologie napomáhat ochraně oceánu a životního prostředí, neboť znečištění přispívá k nárůstu chronických a závažných onemocnění.

20 / 3 / 2018

ČTK - Vědci z Brna vyvinuli nový přípravek pro hojení chronických ran

Vědci z Brna vyvinuli nový přípravek pro hojení chronických ran.
Nový přípravek pro hojení chronických ran vznikl díky výzkumným výsledkům brněnských vědců z Národního centra tkání a buněk. Je určený hlavně pro starší pacienty s diabetem, nedokrvenýma nohama nebo proleženinami.

20 / 3 / 2018

Objev mladých brněnských vědců léčí chronické rány

Brněnští vědci z Národního Centra Tkání a Buněk dokončili výzkum a vývoj zcela unikátního přípravku pro hojení ran. Jejich objev zhojí chronické rány, které doposud nešly vyléčit.

13 / 3 / 2018

Nový biomedicínský výzkum ve 4MEDi

4MEDi bude hostit dva výzkumné týmy Ostravské university. Cílem je tvorba vivária pro další výzkum nádorových onemocnění a aplikovaný výzkum v léčbě nádorů

4 / 3 / 2018

Díky léčbě kmenovými buňkami je pan Luboš „zpátky ve hře“

Nebyl jsem schopný žádného pohybu, mohl jsem jen koukat do stropu, přešel jsem si peklem,“ opisuje pan Luboš. Využil všechny dostupné možnosti, nic nepomohlo. Zázrak, jak sám nazývá léčbu kmenovými buňkami, mu změnil život a dnes je zpátky ve hře.

28 / 2 / 2018

MENSA popsala genialitu Pupečníkové krve a tkáně

Doporučuje jejich uchovávání jako prevenci pro privátní užití v léčbě

28 / 2 / 2018

Na odběr pupečníkové krve přispívá ZPMV 211. Životodárná tekutina, která může zachránit život

Praha, 21. února 2018 (ZP MV ČR) – Narození dítěte je jedním z nejšťastnějších okamžiků v životě. Porod je současně i jedinečná chvíle, kdy je možné odebrat pupečníkovou krev – krev, která může v budoucnu zachránit život vašemu dítěti nebo jeho sourozenci. Za odběr pupečníkové krve se v porodnici platí. Maminkám, které chtějí této možnosti využít, přispívá na odběr pupečníkové krve Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.

16 / 2 / 2018

Fascinující metoda českých a slovenských vědců zachránila končetiny mnoha pacientům

Buňky kostní dřeně mohou podpořit krevní cévy a obnovit cirkulaci poškozeného cévního systému končetin. Obnovené krevní cévy jsou schopny dodávat více kyslíku. Díky lepšímu přenosu kyslíku v buňkách a tkáních může začít hojení.

28 / 1 / 2018

MEDICAL SCIENCE - Výzkumníci PrimeCell (CBTD) spolupublikovali Studii

Pozice miR-126 v léčbě kritické ischemie dolních končetin s použitím koncentrátu léčebného faktoru adipózních kmenových buněk a mikročástic extracelulární matrix.

25/ 12 / 2017

Prokázáno-Lidské buňky lze uchovat plně funkční 25 let

V USA se narodilo dítě z vůbec nejdéle zmrazeného embrya. V laboratořích bylo uchováno celé čtvrt století.

30/ 11 / 2017
4/ 10 / 2017

POKLAD NEBO BIOLOGICKÝ ODPAD?

Porod jako unikátní možnost uchovat perinatální kmenové buňky z pupečníkové krve, tkáně pupečníku a placenty

2 / 8 / 2017

Přelom v léčbě závažných stavů imunity a osteoartrózy

Výsledkem světové spolupráce Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), české biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics a korejské biotechnologické firmy HansBiomed budou léky pro léčbu osteoartrózy, revmatoidní artritidy a dalších závažných imunitních stavů. Celkové náklady výzkumu jsou odhadovány na 45-100 mil. Kč a formou klinických zkoušek by se měl buněčný lék k pacientům dostat nejpozději v roce 2019.

23 / 6 / 2017

Podporujme mladé vědce v Moravskoslezském kraji

Herbert Pavera, poslanec TOP 09 za Moravskoslezský kraj, dnes uspořádal konferenci na půdě Poslanecké sněmovny, která se věnovala aplikaci vědy a podpoře vzniku nejen biotechnologických firem. Konference se zúčastnili zástupci státních institucí, akademické sféry i úspěšných podniků ze severní Moravy.

23 / 6 / 2017

Společnost SCLnow zavádí ISO/TC 276 v oblasti Biotechnologie

V rámci standardizace procesů společnosti SLCnow byla dne 14. Května 2017 podána žádost o registraci normy ISO / TC276 v oblasti biotechnologie a v oblasti analýzy a zpracování dat.

20 / 6 / 2017

PrimeCell Bioscience rozvíjí spolupráci s akademickými institucemi v Ostravě a připravil zázemí pro investice do medicínských technologií včetně peněz rizikového kapitálu.

Společnost PrimeCell Bioscience a. s. – provozovatel vědeckotechnologického parku 4 MEDical Innovations zaměřeného na biotechnologie rozvíjí spolupráci s VŠB Ostrava a Lékařskou fakultou Ostravské university, se kterými podepsala smlouvy o účasti studentů na výzkumných projektech ve 4MEDi.

16 / 6 / 2017

Cenu veřejnosti v soutěži o Ostravský dům roku 2016 vyhrál Vědeckotechnický park 4MEDi

OSTRAVA - V letošním, 23. ročníku soutěže o Ostravský dům roku 2016 bojovalo o přízeň poroty i veřejnosti šest přihlášených staveb, které byly dokončeny v období od 1. ledna 2015 do 31. prosince 2016. Veřejnost si také letos prostřednictvím webové ankety mohla zvolit svého favorita. Odborná porota posuzovala celkový dojem a architektonický výraz stavby, dále kvalitu uspořádání a řešení jejího okolí, její zapojení do prostředí, technické provedení, přínos pro život města i skutečnost, jestli se jedná o příklad hodný následování.

16 / 5 / 2017

Léčba chronických ran s využitím amniové membrány přinesla vynikající výsledky

V LDN Humpolec byla zahájena pilotní studie na léčbu ran amniovou membránou. Nyní, po několika týdnech léčby amniovou membránou, již můžeme prokázat signifikantní zlepšení stavu rány u vybraných pacientů a potvrdit předpokládaný účinek amniové membrány. Aplikace amniové membrány urychlila proces hojení a obnova kožního krytu probíhala bez viditelných známek jizvení.

24 / 4 / 2017

Bezpečnější nakládání s tkáněmi a buňkami

Národní centrum tkání a buněk velmi vítá podpis novely Zákona o lidských tkáních a buňkách. Jde o významný a důležitý krok, který sjednotí kódování všech tkání a buněk v rámci EU a také požadavky na dovoz tkání a buněk z nečlenských zemí. Z alfanumerického kódu bude možné vyčíst původ tkání včetně tkáňového zařízení, které tkáně opatřilo. Novela tak de facto zamezí nelegálním spekulacím s lidskými tkáněmi. Přijetím novely se Evropa stane zcela bezpečným zpracovatelem tkání a nebude nijak možné ani využít nelegálně opatřené tkáně ze zemí mimo EU.

11 / 4 / 2017

Národní Centrum Tkání a Buněk získalo opět nejvyšší dodavatelské hodnocení od Fakultní nemocnice Brno

Zveřejnění výsledků vyhodnocení dodavatelů od Fakultní nemocnice Brno znamenalo pro Národní Centrum Tkání a Buněk opětovné získání nejvyššího hodnocení, tedy kategorie A.

27 / 3 / 2017

Prime Cell láká do Ostravy biotechnologické start-upy ze zahraničí. Inkubátor sází na propojení oborů

Společnost Prime Cell, která se zabývá regenerativní medicínou, oddělila vlastní vývoj od bioinkubátoru pro start-upy a rozdělila se na dvě nové firmy.
Pro inkubátor hledá nadějné výzkumníky v cizině, základem je to, že budou řešit problémy v různých oborech.
Prime Cell chce letos zahájit testování léku na ucpané tepny na lidech

21 / 2 / 2017

Dobrá zpráva pro regenerativní medicínu: Indukované pluripotentní kmenové buňky nevykazují zvýšenou frekvenci mutací

Dobrou zprávou pro regenerativní medicínu je nedávné zjištění vědců z amerického Národního Institutu Zdraví (NIH) v Bethesdě, publikované začátkem února v časopisu P.N.A.S.. Výzkumná skupina se zaměřila na sledování mutací v genomu indukovaných pluripotentních kmenových buněk (iPSCs).

20 / 2 / 2017

Biotechnologie jako lákadlo pro české byznysmany

Jedním příkladem, kdy kouzlu biotechnologií podlehla i společnost s přísně racionální investiční mentalitou, byl loni oznámený vstup skupiny Penta do firmy PrimeCell Therapeutics.

10 / 2 / 2017

Vědecký den Kliniky hamatoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava opět v prostorách a za podpory společnosti 4MEDi Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s..

10. 2. 2017 proběhl „Vědecký den Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava“ v prostorách Vědeckotechnologického parku 4Medical Innovations Ostrava. Jednalo se o pracovní schůzku všech, kteří jsou hlavními řešiteli některého z vědeckých projektů KHO FNO. Každý z řešitelů prezentoval průběžný stav řešených projektů. Na akci rovněž vystoupili studenti PhD studia s průběžnými výsledky jejich výzkumné činnosti. Díky vědeckému dni se podařilo opět propojit vědu a výzkum s reálnou praxí. Celé setkání vedl a věcně doplňoval přednosta kliniky hematoonkologie prof. MUDr. Roman Hájek, CSc., který Vědecký den označil, jako velmi přínosný, a to pro celý hematoonkologický tým.

7 / 2 / 2017

Forever young - boj proti stárnutí je úspěšný

Protilátka dokáže ochránit mozek před negativním efektem staré krve. Experimenty vědeckých týmů pracujících v oblasti biologie stárnutí v průběhu několika posledních desetiletí prokázaly, že krev z mladého jedince má příznivý efekt na tkáně starého organismu, zatímco krev ze starého organismu může naopak mít negativní vliv na mladou tkáň, a způsobit v ní změny pozorované při stárnutí.

23 / 1 / 2017

Porod přináší unikátní možnost k získání perinatálních kmenových buněk

Kmenové buňky získané při narození dítěte zvyšují počet indikací pro léčbu. Jedná se nejen o buňky z pupečníkové krve, ale o celou škálu kmenových buněk označovaných jako buňky perinatální - kmenové buňky získané při porodu.

18/ 1 / 2017

Porod přináší unikátní možnost k získání perinatálních kmenových buněk

Kmenové buňky získané při narození dítěte zvyšují počet indikací pro léčbu. Jedná se nejen o buňky z pupečníkové krve, ale o celou škálu kmenových buněk označovaných jako buňky perinatální - kmenové buňky získané při porodu.

10 / 1 / 2017

Léčba cukrovky typu 1. u dětí využitím pupečníkové krve

Professorka Maria Craig MBBS PhD FRACP, pediatrička a endocrinoložka ve Westmead Children's Hospital v Sydney zahájila první klinickou zkoušku na světě s využitím vlastní pupečníkové krve dítěte k léčbě Diabetes typu 1.

9 / 1 / 2017

Michal Zahradníček pro HN: Byznysu se bude dařit. Co očekává pro letošek deset předních českých podnikatelů a manažerů

Otázky HN? Hospodářské noviny se zeptaly osobností českého byznysu, jak vidí budoucí rok nejen ve svém oboru.

16 / 12 / 2016

Georgios Sakellaris
Ředitel pro smluvní výzkum a klinická hodnocení PrimeCell Therapeutics a.s.

Georgios SAKELLARIS zvítězil v mezinárodním výběrovém řízení na Ředitele pro smluvní výzkum a klinická hodnocení, s odpovědností za trhy USA, Kanady a Blízkého východu v PrimeCell Therapeutics a.s. Současně se stává CEO ve společnosti BioniX s.r.o., kterou 100% ovládá PrimeCell.

14 / 12 / 2016
7 / 12 / 2016

Harvard stem cell institute – léčba diabetu I. pomocí kmenových buněk

Harvard stem cell institute (HSCI) oznámil zahájení klinické fáze I na léčbu cukrovky prvního typu pomocí kmenových buněk.

24 / 11 / 2016

Deník Právo:
Naděje pro neslyšící – kmenové buňky

Japonští vědci chtějí časem léčit vrozený druh postižení chirurgickým zásahem ve vnitřním uchu Vědci věří, že stojí na pokraji objevu, který by jim umožnil vyléčit vrozenou ztrátu sluchu pomocí kmenových buněk. Japonským badatelům se totiž podařilo vypěstovat takzvané vnitřní vláskové buňky, jež by lidem postiženým dědičnou hluchotou mohly nahradit ty vrozené poškozené.

18 / 11 / 2016
8 / 11 / 2016

Deník.cz – Léčba rakoviny?
Pomoci mohou vlastní krevní buňky

Rozhovor s vědeckým ředitelem PrimeCell Therapeutics a.s.

celý článek>>

3 / 11 / 2016

Mark Zuckerberg chce vytvořit Atlas lidských buněk. Ten přispěje k vývoji nových léčiv. Na jeho vznik věnuje tři miliardy dolarů.

Massachussets Institute of Technology (MIT) ve svém nejnovějším Technology Revue z 31. října zveřejnil článek o aktivitách zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga v oblasti lidského zdraví. Ten se stal iniciátorem vzniku Atlasu lidských buněk.

celý článek>>

1 / 11 / 2016

Zahájení vývoje čipů a biosenzorů pro regenerativní medicínu

Očekáváme, že vývoj nových léků pro složitá onemocnění bude v budoucnu možné úspěšně testovat na kombinovaných tkáních umístěných na čip či biosenzor.

celý článek>>

31 / 10 / 2016

Mezenchymální buňky pupečníkové tkáně pro klinické studie - technologický transfer z Číny

Laborantky PrimeCell a Národního Centra Tkání a Buněk dokončily přípravu na transfer know-how z firmy SCLNOW do ČR a EU. Jedná se o postupy pro zpracování mezenchymálních buněk separovaných z pupečníkové tkáně, které SCL vyvíjí více než 10 let. Ty budou sloužit vědcům jako standardizovaný zdroj buněk pro využití v klinických studiích.

celý článek>>

25 / 10 / 2016

Zahájení vývoje biosenzorů pro regenerativní medicínu

1.10.2015 byl Společností 4MEDI-Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s. (dceřiná společnost PrimeCell Therapeutics a.s.) započat projekt s názvem Zahájení vývoje biosenzorů pro regenerativní medicínu, který je spolufinancován Moravskoslezským krajem v rámci dotačního programu Podpora podnikání v MSK 2015. Cílem projektu je položit základy a definovat koncepci translačního pracoviště, jehož hlavním zaměřením jsou především domény mikro a nanotechnologií (jako je aplikovaná mikrofluidika a produkty využívající nanovláken anebo nano částic).

celý článek>>

24 / 10 / 2016

Prof. P. Cetkovský, MUDr. P. Kořistek, prof. J. Starý, prof. J. Štěrba, prof. P. Žák - Pupečníková krev - alternativní zdroj krvetvorných buněk

Časopis „Transfuze a hematologie dnes“, v aktuálním čísle publikoval článek „Současnost a budoucnost alternativních zdrojů hematopoetických buněk včetně pupečníkové krve. Perspektivy bank pupečníkové krve. Závěry Panelu expertů“, autorů Cetkovský, Kořístek, Starý, Štěrba, Žák. Závěry panelu expertů se mimo jiné věnují budoucnosti využívání pupečníkové krve a jsou diskutovány různé koncepty bank pupečníkové krve.

článek v PDF>>

20 / 10 / 2016

HN: Primecell vytváří inovativní průmysl na Ostravsku

Medicína, biotechnologie i IT v Moravskoslezském kraji posilují, což ale neznamená, že tradiční průmysl ztrácí nárok na život. Naopak, například pro slibně se rozvíjející IT firmy je ideální aplikační základnou...

článek v PDF>>

11 / 10 / 2016

Vědecký ředitel PrimeCell poskytl rozhovor pro Pražský deník

Léčba rakoviny? Pomoci mohou vlastní krevni buňky....

článek v PDF>>

7 / 10 / 2016

Institut INSERM Francie- vědci pracují na nápravě poškozených meziobratlových plotének s využitím kmenových buněk

Často se uvádí, že kmenové buňky nacházející se v tukové tkáni, mohou vytvořit kost, chrupavku a další pojivové tkáně. Tým ve Francii našel nedávno způsob, jak změnit kmenové buňky z tukové tkáně do specifické tkáně nalezené v meziobratlových ploténkách naší páteři.

celý článek >>

6 / 10 / 2016

Pokračující výzkum léčby diabetické nohy PrimeCell ve 4MEDi přináší slibné výsledky

Výsledky mezinárodního teamu pod vedením specialistů z PrimeCell, Centra buněčné terapie a diagnostiky a FN Ostrava byly publikovány v Cell transplantation Journal.

celý článek >>

5 / 10 / 2016

Nobelovu cenu za medicínu dostal vědec, který odhalil tajemství recyklace v buňkách

Centrem Ósumiho výzkumů se stala buněčná autofágie neboli v přesném překladu sebepojídání (z řeckého fagein – jíst a auto – sebe). Jde o proces, jakým buňka likviduje cizí, dosluhující či vadné struktury a mění je na základní stavební kameny, díky čemuž si zajišťuje další obnovu. Ačkoliv je tento mechanismus znám dnes zhruba padesát let, až Jošinori Ósumi zjistil, co přesně se při procesu děje a které geny za ním stojí.

celý článek >>

4 / 10 / 2016

FN Ostrava opět zvýšila kvalitu péče, tentokrát v oblasti transplantací krvetvorných buněk pro pacienty Moravskoslezského kraje

Transplantace vlastních krvetvorných buněk se u pacientů aplikuje na Klinice hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava od 2013. Nově jsou pacienti léčeni inovovanou metodou jedinečnou v ČR a nemusí za transplantační léčbou cestovat do jiných regionů. Ostravské transplantační centrum jako jediné před transplantací krvetvorné buňky promývá od kryokonzervačního roztoku, a tím se vyhnou lékaři řadě potencionálních nepříjemných a nežádoucích účinků.

celý článek >>

3 / 10 / 2016

Studie - Regenerativní medicína roste (USA, California). Léčbu buňkami využívají lékaři a nemocnice stále více

Dle studie prestižní americké poradenské společnosti Frost & Sullivan, na kterou dodatečně odkazujeme:

celý článek >>

3 / 10 / 2016

Cell Transplantation Journal: Transplantace kmenových buněk z placenty zmírňuje kritickou ischémii dolních končetin

Prof Zhong Chao Han z Health and Biotech Peking, který letos v červenci navštívil Národní Centrum Tkání a Buněk v Brně (viz foto), a jeho tým stojí za významnou klinickou studií.

celý článek >>

21 / 9 / 2016

Prezident biotechnologického gigantu z Číny v rimeCell

Dne 2. července ?navštívili Prezident Prof. Zhongchao HAN a viceprezident Zhihai HAN ze společnostiHealth Biotech Cell z Číny laboratoře Národního centra Tkání a Buněk v Brně a laboratoře 4Medi Ostrava.

celý článek >>

21 / 9 / 2016

Nový start up ve 4MEDi umožní lepší analýzy životního prostředí

Od srpna 2016 zahájil činnost ve vědeckotechnickém parku 4MEDi Ostrava nový start up - společnost E&H Services. E&H Services jsou laboratoře zaměřené na identifikaci stopových koncentrací látek s vlivem na kvalitu životního prostředí. Jedná se o problematiku spojenou se znečištěním ovzduší, která je v Moravskoslezském kraji velmi aktuální mnoho let. Spolupráce bude probíhat na úrovni multidisciplinárních transferů nejnovějších poznatků v oborech zastoupených ve vědeckotechnickém parku 4MEDi Ostrava a jeho partnerů.

celý článek >>

7 / 7 / 2016

Kontrola VZP neshledala žádné nedostatky

V měsíci červnu proběhla ve společnosti 4MEDI – Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s. kontrola Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. V kontrolovaném období od 1.8.2012 do 30.4.2016 nebyly shledány žádné nedostatky.

celý článek >>

23 / 6 / 2016

CEO PrimeCell Therapeutics Petr Koška se sešel s partnery v Pekingu

V roce 2015 zahájila PrimeCell Therapeutics spolupráci s čínskou společností SCLNOW, která je, mimo jiné, jednou z největších bank mezenchymálních kmenových buněk na světě. Po založení společného podniku SCL Biological Czech a po několika měsíční intenzivní práci se podařilo zástupcům PrimeCell Therapeutics s čínským partnerem dohodnout na dalších praktických krocích vzájemné spolupráce. Tato by měla v horizontu několika měsíců vyústit ve vybudování banky mezenchymálních kmenových buněk (MSC) v ČR.

celý článek >>

20 / 6 / 2016

PrimeCell Therapeutics s premiérem Sobotkou na Tanshan CEEC Local Leader´s Meeting 2016

Ve dnech 16. a 17.6.2016 se společnost PrimeCell Therapeutics účastnila v Tangshan, provincie Heben, China-CEEC Local Leader´s Meeting 2016 s hlavním tématem „Cooperation between China and CEEC, New Opportunity, New Areas, New Space“.

celý článek >>

10 / 6 / 2016

Anna P. Durnová: Naděje na zdraví jako věc veřejná

Aktuální kauza spojená s vědkyní Evou Sykovou je příležitostí pro emancipaci českých pacientů z role pasivních přijímatelů lékařského dobra.

celý článek >>

9 / 6 / 2016

Bude Moravskoslezský kraj špičkou v oblasti biotechnologií?

V rámci Regionální inovační strategie jsou v Moravskoslezském kraji podporovány oblasti výzkumné specializace mezi něž byla v roce 2014 přidána i oblast Regenerativní medicíny, genomiky a nových přístupů při analýze dat, která má obrovský aplikační potenciál v lékařské praxi. Již teď máme v kraji několik špičkových firem či institucí, které se tomuto tématu věnují - jako je například nedávno otevřený biomedicínský park 4Medi či Fakultní nemocnice Ostrava.

celý článek >>

1 / 6 / 2016

Polská diagnostická a genetická společnost Gncentrum Clinic je nový vědecký partner ve 4MEDi

Dne 30. 5. 2016 podepsali společnosti PrimeCell Therapeutics a.s. a polská společnost GncentrumClinic Sp. z o.o. Dohodu o vědecké spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje, výroby a přenosu technologií na poli ATMP.

celý článek >>

20 / 5 / 2016

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek navštívil Vědeckotechnický park 4Medical Innovation v Ostravě

20.5.2016, Ostrava Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a poslanec Herbert Pavera v Moravskoslezském kraji navštívil Vědeckotechnický park 4Medical Innovation v Ostravě, který je chloubou českého vědeckého výzkumu. Setkal se také s rektorem Slezské univerzity, starostkou Kravař a odpoledne diskutoval se studenty, podporovateli a členy TOP 09 v Příboře. Zúčastnil se rovněž zahájení festivalu Janáčkův Máj v Ostravě

celý článek >>

16 / 5 / 2016

PrimeCell Therapeutics doprovází premiéra Sobotku do Izraele

Praha/Jerusalem U příležitosti oficiální návštěvy státu Izrael premiérem Bohuslavem Sobotkou, tzv. G2G, sestavila česká vláda z firem spolupracujích s izraelskými partnery, podnikatelskou delegaci reprezentující česko-izraelskou obchodní kooperaci. Mezi vybrané subjekty patří i PrimeCell Therapeutics a.s.

celý článek >>

2 / 5 / 2016

Špičkové evropské zařízení uzavřelo spolupráci s českou společností PrimeCell Therapeutics

Biotechnologická společnost PrimeCell Therapeutics a.s. podepsala minulý týden smlouvu o spolupráci v přípravě tkání a buněk s nejprestižnější chorvatskou nemocnicí St. Catherine Speciality Hospital.

celý článek >>

20 / 4 / 2016

Pentě vzrostl zisk téměř trojnásobně. Zaměří se na nemocnice, kde nabídne moderní léčbu

Skupině Penta Investments v loňském roce vzrostl čistý zisk z předloňských 70 milionů na 200 milionů eur.

celý článek >>

24 / 3 / 2016

Potřeby firem MS regionu z hlediska přepravy z Mezinárodního letiště Leoše Janáčka Ostrava

Zprávu zpracovala Agentura pro regionální rozvoj pro Moravskoslezský kraj — Studie letiště 2016.pdf

celý článek >>

10 / 2 / 2016

Chci s firmou PrimeCell vstoupit na burzu v USA nebo Londýně, říká investor Zahradníček

Podnikatel Michal Zahradníček v pondělí oznámil prodej části svého byznysu investiční skupině Penta. Z biotechnologické firmy PrimeCell Therapeutics zaměřené na kultivaci lidských buněk a tkání ale její zakladatel a většinový vlastník rozhodně neodchází. Chce z ní vybudovat podnik s tržní hodnotou ve výši jedné miliardy dolarů.

celý článek >>

9 / 2 / 2016

Penta jde do léčby buňkami

MILIARDÁŘ MAREK DOSPIVA ZÍSKAL PODÍL VE SPOLEČNOSTI PRIMECELL
Dosud se medicínský byznys miliardáře Marka Dospivy v Česku omezoval jen na síť lékáren Dr. Max. Teď ale jeho investiční skupina Penta vstupuje do tuzemského zdravotnictví naplno. Od podnikatele Michala Zahradníčka získala podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics, která vyvíjí léčivé přípravky založené na buňkách samotných pacientů.
PDF článku: Zde

hospodářské noviny >>

8 / 2 / 2016

Penta Investments vstupuje do Primecell Therapeutics

Penta Investments odkoupila od Michala Zahradníčka, zakladatele a majoritního akcionáře PrimeCell Therapeutics a.s., minoritní část jeho podílu. Po devíti letech tak dochází k zásadnější změně ve struktuře PrimeCell Therapeutics. Michal Zahradníček stále zůstává největším akcionářem společnosti.

celý článek >>

8 / 2 / 2016

Miliardář Zahradníček prodává byznys Pentě. Skupina koupila podíl v PrimeCell Therapeutics

Skupina Penta koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics.
Většinovým akcionářem je podnikatel a filantrop Michal Zahradníček.

PrimeCell Therapeutics se věnuje oboru medicíny, který je založený na kultivaci lidských buněk a tkáníInvestiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, oznámili zástupci skupiny. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat..

Více: Odkaz vede na byznys.ihned.cz >>

14 / 1 / 2016

Významný čínský investor kupuje majoritu biotechnologické firmy SCL v ČR. Míří s ní do EU.

Přesně před rokem označil prestižní magazín Forbes China ve své pravidelné publikaci Annual list of China’s best venture capitalists pana Chaunceye Sheye za nejvlivnějšího investora v oblasti venture kapitálu v Číně a Hongkongu.

celý článek >>

8 / 1 / 2016

Francie/institut INSERM - Vědci pracují na nápravě poškozených meziobratlových plotének

Často se uvádí, že kmenové buňky nacházející se v tukové tkáni, mohou vytvořit kost, chrupavku a další pojivové tkáně. Tým ve Francii nyní našel způsob, jak změnit kmenové buňky z tukové tkáně do specifické tkáně nalezené v meziobratlových ploténkách naší páteři. Zbaví nás vědci bolestí zad?

celý článek >>

4 / 12 / 2015

Credit Suisse pozval do Vídně vizionáře a investory z celé Evropy – zakladatel PrimeCell Therapeutics mezi hlavními speakery

Téma konference bylo věnováno investicím do nejmodernějších technologií. Credit Suisse zaslalo pozvánku na tuto unikátní akci špičkovým manažerům a finančníkům střední a východní Evropy. Mezi pozvanými je také Alexandr L. Ibrahim, viceprezident a šéf mezinárodních kapitálových obchodů NewYork Stock Exchange, Harald Leitenmüller, technický ředitel Microsoft Rakousko, Horiho Mandu, ředitele investičních fondů Axxess Capital, které spravují investice dosahující výše více než 200 mil €.

celý článek >>

2 / 12 / 2015
30 / 11 / 2015

Konference nemocničních gynekologů a porodníků v Brně - návštěva nejmodernější tkáňové banky v ČR

Studie přinesla nadějné výsledky - koncentrát terapeutických faktorů vyráběných kultivací lidských buněk může zabránit amputacím

celý článek >>

24 / 11 / 2015

4MEDi hostilo Radu Česko-izraelské smíšené obchodní komory

Na výjezdní zasedání, které proběhlo 19. listopadu, se členové Rady ČISOK vydali do Moravskoslezského kraje. V Ostravě je čekal velmi nabitý program. Nejprve navštívili Biotechnologický park 4MEDi, specializované pracoviště společnosti PrimeCell Therapeutics a.s.

celý článek >>

12 / 11 / 2015

Předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics se účastnil Česko-čínského investičního fóra

Hlavní město České republiky (ČR) Praha se ve dnech 9.-11. listopadu 2015 opět stalo středobodem jednání v rámci bilaterálních vztahů nejen mezi ČR a Čínskou lidovou republikou (ČLR), ale také mezi ČLR a šestnácti zeměmi střední a východní Evropy.

celý článek >>

9 / 11 / 2015

Odborníci zkoumají účinky kmenových buněk při léčbě hokejové legendy Gordieho Howa (87)

Sportovní fanoušky a vědce uchvátila v poslední době otázka: Byla to radikální léčba kmenovými buňkami, která pomohla Gordiemu zotavit se z následků mrtvice, díky níž ochrnul na pravou část těla a málem přišel o život?

celý článek >>

9 / 11 / 2015

3D tisk a kmenové buňky? Vědci testují novou metodu rekonstrukce lebky

Vědci v Austrálii jsou připraveni vyzkoušet „radikální nový postup" tím, že se pokusí vytvořit lebeční kosti pomocí kmenových buněk a 3D tisku. Tým ze západní Austrálie má v plánu vyzkoušet novou metodu u pacientů, kteří potřebují rekonstrukci lebečních kostí. Nový postup by měl dramaticky snížit riziko komplikací, chirurgického času a zároveň radikálně snížit náklady na léčbu takto postižených pacientů.

celý článek >>

30 / 10 / 2015

(VIDEO) PRAHA/TEREZÍN: Izrael a Česká republika chtějí dále zvyšovat objem vzájemného obchodu

Česko - izraelská smíšená obchodní komora a Izraelsko - česká obchodní komora podepsaly memorandum o spolupráci.

celý článek >>

29 / 10 / 2015

Německé firmy chtějí spolupracovat s Českou republikou v biotechnologiích

Německé zdravotnické a farmaceutické společnosti chtějí spolupracovat s Moravskoslezským krajem v oblasti biotechnologií. Oznámili to zástupci kraje, kteří v Berlíně jednali s německými podniky. Podle nich by se spolupráce měla zaměřit především na výzkum a vývoj vyspělých zdravotnických technologií.

celý článek >>

28 / 10 / 2015

Recepce velvyslance České republiky v Německu při příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu

Předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics a.s., se účastnil recepce pořádané při příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu.

celý článek >>

6 / 10 / 2015

Moravskoslezský kraj se představí v Berlíně. Hlavní téma: možnosti investic, biotechnologie a inovace

Státní recepce, konané v předvečer (27. 10.) státního svátku České republiky na českém velvyslanectví v Berlíně, na kterou je pozváno na 700 hostů (honorární konzulové, zástupci ambasád, spolkových i zemských ministerstev, firem, hospodářských komor, vedení měst a obcí, krajanů, agentury CzechInvest, Česko-německé obchodní komory a další), se kromě hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka zúčastní i zástupci významných krajských institucí a firem – Krajské hospodářské komory, Agentury pro regionální rozvoj, Fakultní nemocnice Ostrava, společností PrimeCell a Marlenka international. Kulturní program na recepci zajistí studenti Janáčkovy konzervatoře a gymnázia Ostrava, vystoupí i talentovaná pěvkyně Patricie Janečková.

celý článek >>

23 / 10 / 2015

(AUDIO)
Prof. MUDr. Petr Arenberger o dermatologii, 4MEDi a Národním centru tkání a buněk

Kůže je náš největší orgán, přesto s ní často zacházíme macešsky. Kůže je přitom velmi vnímavá – má výbornou paměť a navíc dokáže upozornit na onemocnění jiných orgánů. Ve Studiu Leonardo s prof. MUDr. Petr Arenbergerem, DrSc., MBA, přednostou Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

celý článek >>

15 / 10 / 2015

Startuje klinické hodnocení léčby nemoci křehkých kostí kmenovými buňkami

Výzkumníci ze Švédska a Spojeného království oznámili, že v lednu příštího roku zahájí u dětských pacientů klinické testy léčby Nemoci křehkých kostí s využitím kmenových buněk. Záměr je transplantovat zdravé kmenové buňky, které budou produkovat kolagen a posílí tak růst kostí. Polovina (15) dětí účastnících se studie obdrží buňky již v děloze a posléze po narození, druhá polovina (15) pouze krátce po narození.

celý článek >>

12 / 10 / 2015

Jak vznikal 4MEDICAL INNOVATIONS BIOTECH PARK OSTRAVA

O výstvabě 4MEDICAL INNOVATIONS OSTRAVA ze tří různých pohledů.

dokument PDF >>

6 / 10 / 2015

(VIDEO)
ČT24: nosiče pro lidské buňky oceněny Grantovou agenturou ČR

Pacientům s těžkými popáleninami by mohl pomoci nový objev českých vědců. Vyvinuli nové materiály se speciálně upraveným povrchem, které mohou sloužit jako nosiče lidských buněk. Za výzkum dostal Prof. Ing. Václav Švorčík, DrSc. cenu předsedy Grantové agentury ČR.

celý článek >>

18 / 9 / 2015

Vědecké centrum regionu - 4MEDi biotechnologický park Ostrava

Když před rokem zahajoval provoz Biotechnologického parku 4MEDi prezident České republiky Miloš Zeman, popřál této unikátní instituci štěstí při hledání partnerů, kteří pomohou realizovat smělé vize a naplňovat plány rozvoje regenerativní medicíny v České republice. 4MEDi nejen, že nalezlo kvalitní partnery, kteří využívají naplno potenciál špičkového laboratorního zázemí, které park poskytuje, ale svým unikátním prostředím dál přitahuje zájem napříč vědeckou i obchodní sférou. V nadcházejících měsících tak bude Biotechnologický park 4Medical Innovations hostit zasedání Agentury pro regionální rozvoj a zasedání předsednictva Česko-izraelské smíšené obchodní komory. Tyto pořádané akce navazují na dlouhodobou úspěšnou spolupráci na regionální i nadnárodní úrovni na projektech aplikovaného a klinického výzkumu.

celý článek >>

18 / 9 / 2015

V České republice byla založena odborná společnost pro regenerativní medicínu

Vznik České společnosti pro regenerativní medicínu České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČSRM ČLS JEP) byl iniciován jako reakce na potřebu odborné platformy sdružující osoby zabývající se různými aspekty nového a progresivně se rozvíjejícího interdisciplinárního oboru regenerativní medicíny. „Regenerativní medicína není definována orgánovými nebo funkčními systémy, ale způsobem léčby. Jako taková jde napříč většinou medicínských oborů, na druhé straně to však vede k určité roztříštěnosti. Proto bylo naším cílem vytvořit platformu, která by usnadnila setkávání lékařů a dalších akademických a vědeckých pracovníků zabývající se tímto oborem a která by tedy umožnila efektivnější výměnu informací a jejich sdílení,“ říká předseda společnosti MUDr. Zdeněk Kořístek, Ph.D.

celý článek >>

16 / 9 / 2015

4MEDi na Ambasádě ČR v Německu

Moravskoslezský kraj a Braniborsko budou jednat o spolupráci v oblasti biotechnologie a regenerativní medicíny.

celý článek >>

3 / 9 / 2015

Nové technologie ve 4MEDi

Dne 1. 9. 2015 instalovala společnost MBPHARMA, nájemce v prostorách Vědeckotechnologického parku 4Medical Innovations v Ostravě nový přístroj, tzv. Lyofilizátor. Přes značnou technickou náročnost stěhování přístroje nedošlo k žádným komplikacím, ani narušení provozu 4MEDi.

celý článek >>

2 / 9 / 2015
2 / 9 / 2015

(AUDIO)
Rozhovor na Českém rozhlase s předsedou Dozorčí rady 4MEDi, Michalem Zahradníčkem

O regenerativní medicíně, cílech Národního centra tkání a buněk a 4Medical innovations biotech parku, tentokrát s Ing. Michalem Zahradníčkem, zakladatelem PrimeCell Therapeutics.

celý článek >>

31 / 8 / 2015

Michal Zahradníček se dnes účastnil slavnostního otevření Bank of China

V rámci zlepšování česko-čínských ekonomických vztahů dnes oznámila čtvrtá největší světová banka – Bank of China (BoC) – že vstupuje na český trh. U této příležitosti se ve Španělském sále Pražského hradu uskutečnilo setkání, kterého se zúčastnilo prezident Miloš Zeman, vedení čínské banky a několik stovek významných hostů z hospodářské a politické scény.

celý článek >>

28 / 8 / 2015

Jak porozumět kmenovým buňkám

Obecně se dá říci, že kmenové buňky se používají k léčbě onemocnění nebo opravě poškozené tkáně, slouží k pochopení procesů onemocnění a  při vývoji nových léků. Kmenové buňky je možné využít ke všem těmto účelům proto, že patří do zvláštní skupiny buněk, které jsou schopné diferenciace. Zjednodušeně řečeno se dokáží proměnit v každou z více než 200 různých typů buněk, které se nachází v lidském těle. Lékařský a vědecký obor, který se zabývá způsobem jak opravit poškozené části orgánů a tkání nebo opravou jejich poškozené funkce za pomoci kmenových buněk, se nazývá regenerativní medicína.

celý článek >>

24 / 8 / 2015

Dar 15 mil USD pomůže s odpovědí , zda pupečníková krev pomáhá při léčbě autismu nebo mrtvice

DURHAM, NC – Americký Institut Duke Medicine získal 15 milionů dolarů (360 mil. korun) na podporu inovativního výzkumného programu, který zkoumá využití buněk z pupečníkové krve při léčbě autismu, stavů po cévní mozkové příhodě, mozkové obrně a souvisejících poruch mozku. Grant od Nadace Marcus, sídlící v americké Atlantě, bude využit k financování prvních dvou let z plánovaného pětiletého projektu dr. Joanne Kurtzbergové, vedoucí vědecké a lékařské části programu „Duke’s Robertson Cell and Translational Therapy Program“ a profesorky psychiatrie a behaviorálních věd Geraldine Dawsonové, ředitelky Duke centra pro autismus a rozvoj mozku.

celý článek >>

19 / 8 / 2015

Prof. Zohar Ben-Asher navštívil v rámci Brokarega Event ostravský Biotech park 4MEDI

Prof. Zohar Ben-Asher navštívil v rámci Brokarega Event ostravský Biotech park 4MEDi, kde jednal s předsedou dozorčí rady PrimeCell Therapeutics a.s. Ing. Michalem Zahradníčkem o možnosti zapojení se do mezinárodních projektů a čerpání prostředků z programu Horizont 2020.

celý článek >>

18 / 8 / 2015

Tříletá Gia bude bojovat s leukémií pomocí transplantace pupečníkové krve

Bradenton, Florida, USA - Gianna "Gia" Lesselroth, tříletá holčička, která se potýká s leukémií a jejíž osud sledují prostřednictvím facebooku stovky příbuzných a několik tisíc přátel, se už brzy dočká tolik očekávané transplantace

celý článek >>

12 / 8 / 2015

(AUDIO) MUDr. Hrůzová o regenerativní medicíně v České republice

Jaké jsou prazáklady regenerativní medicíny? Co je to tkáňové bankovnictví? Jak se pracuje s kmenovými buňkami? Jak probíhá příprava kostních a tkáňových štěpů, které poté slouží při operacích ve všech nemocnicích v republice? To vše se dozvíte z rozhovoru s MUDr. Dagmar Hrůzovou, vedoucí lékařkou Národního centra tkání a buněk.

celý článek >>

5 / 8 / 2015

Nová metoda léčby defektů hrudní stěny převrací data ve prospěch přežití

Ostrava, Brno, 5. srpna 2015 – Na mezinárodní konferenci o regenerativní medicíně CRYO 2015, která se letos uskutečnila od 26. do 29. července v Ostravě, vystoupil MUDr. Martin Kaláb z Kardiochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a představil výsledky nového operačního postupu léčby rozsáhlých defektů hrudní stěny vzniklých jako závažná komplikace hojení rány u pacientů po operaci srdce. Princip metody spočívá v náhradě zdevastované původní prsní kosti a přilehlých žeber zamrazeným kostním štěpem, připraveným z decelularizované hrudní kosti dárců. Tato ojedinělá léčba je umožněna díky specialistům z Národního centra tkání a buněk v Brně, kteří připravují specifické kostní transplantáty, ale i další tkáňové transplantáty přímo dle potřeb konkrétního pacienta.

celý článek >>

5 / 8 / 2015

Pupečníková krev jako možná odpověď na léčbu Alzheimerovy choroby

Jen málo nemocí je pro výzkumníky takovým oříškem jako Alzheimerova choroba. Sečteno a podtrženo, zatím nic kromě úlevy od příznaků na nemoc nefunguje. Navíc si vědci stále nejsou jisti, co přesně toto onemocnění způsobuje. Například, jsou charakteristické beta-amyloidní plaky v mozku příčinou nebo důsledkem Alzheimerovy choroby? Jakékoli slibné výsledky, které pomohou k odstranění překážek, jsou v komunitě vítány.

celý článek >>

5 / 8 / 2015

(AUDIO) MUDr. Dagmar Hrůzová hostem Českého rozhlasu

Kde a za jakých podmínek se připravují kostní a tkáňové štěpy, bez nichž se neobejde většina zásadních chirurgických zákroků?Jaké byly prvopočátky tkáňové terapie u nás a ve světě? To prozradila MUDr. Dagmar Hrůzová, vedoucí lékařka Národního centra tkání a buněk Brno.

celý článek >>

3 / 8 / 2015

Dětská mozková mrtvice: Na Floridě/USA zahájili průlomovou klinickou studii posuzující využití kmenových buněk při léčbě dětské mrtvice

Společnost Cord Blood Registry (CBR), světový lídr v oblasti ukládání a zpracování pupečníkové krve, oznámila zahájení kontrolované klinické studie k posouzení možnosti využití autologních kmenových buněk z pupečníkové krve k léčbě dětí s diagnózou prenatální nebo perinatální dětské mrtvice. Studie bude probíhat ve Florida Hospital v Orlandu a ve fázi I bude zkoumán přínos aplikace autologních kmenových buněk z pupečníkové krve při léčbě dětské mozkové mrtvice. Cílem je nashromáždit dostatek poznatků k zahájení fáze II, která bude dále posuzovat bezpečnost použití kmenových buněk a míru účinnosti zmírnění příznaků dětské mrtvice.

celý článek >>

30 / 7 / 2015

Potřeba pupečníkových krví pro regenerativní medicínu bude stoupat. Vzniknou hybridní banky

Ostrava, Brno, 30. července 2015 – Na mezinárodní konferenci o regenerativní medicíně CRYO 2015, která se letos uskutečnila od 26. do 29. července v Ostravě, vystoupila MUDr. Dagmar Hrůzová, vedoucí lékařka Národního centra tkání a buněk v Brně s přehledovou přednáškou o historii a současném stavu léčebného využití pupečníkové krve.

celý článek >>

24 / 7 / 2015

Ostrava se stane na čtyři dny centrem světové kryobiologie. 4MEDi bude její součástí.

Mezinárodní Společnost pro kryobiologii (Society for Cryobiology) svolává své již 52. výroční zasedání a u této příležitosti pořádá mezinárodní konferenci o regenerativní medicíně CRYO 2015, která se letos uskuteční od 26. do 29. července v Ostravě.

celý článek >>

20 / 7 / 2015

Medical Tribune opět manipuluje se čtenáři

Reakce na článek „Areál 4MEDi za stamiliony: je poloprázdný, ale účel evropské dotace splněn“ z internetového serveru Medical Tribune, který vyšel v pátek 17. 7. 2015

Výše uvedený článek uvádí řadu lží a manipulativních tvrzení a snaží se přesvědčit čtenáře, že společnost PrimecellTherapeutics znehodnocuje investice a dotační prostředky.

celý článek >>

10 / 7 / 2015

Medical Tribune a redaktorka Bezděková se musí omluvit za nepravdivá tvrzení ve svých článcích

„Městský soud v Praze rozeslal své zatím nepravomocné rozhodnutí a v něm přiznal Národnímu Centru Tkání a Buněk omluvu ve sporu proti Medical Tribune a paní Bezděkové za uvedení nepravdivé informace v článku zveřejněném dne 8. 11. 2013 nazvaném „Sto milionů za projekt, o kterém nikdo nic neví“ na webových stránkách www.tribune.cz týkající se získání 100 milionů Kč na vědecké projekty z veřejných prostředků.

celý článek >>

9 / 7 / 2015

Majoritní akcionáři PrimeCell prodali IT firmu ze svého investičního portfolia japonské společnosti Konica Minolta

Jejich nové investice budou směřovat do konvergence Informačních technologií a Biotechnologií. Celou oblast lze pojmenovat jako Digital Therapeutics. Chtějí v ní zúročit své znalosti a zkušenosti z oborů.

9 / 7 / 2015

Delegace v čele s generálním konzulem Ruské federace navštívila 4MEDi

Skupina podnikatelů a zástupců státních institucí, v čele s generálním konzulem Ruské federace z Brna, honorárním konzulem Ruské federace z Ostravy a tajemníkem obchodního rady Ruské federace v České republice, navštívila v rámci česko-ruských obchodních dnů v Ostravě Biotech Park 4MEDi.
Pan generální konzul Ruské federace zanechal své poselství na naší stěně návštěv.

celý článek >>

archiv novinek >>