News and events

Napsali o nás

  
27 / 3 / 2017

Musím dávat pozor, jestli zase netlačím na pilu, říká nová šéfka prodeje v PrimeCellu

Nová šéfka prodeje ve skupině PrimeCell Šárka Vitásková neskrývá celosvětové ambice.
Vitásková pracuje pro PrimeCell Advanced Therapy, jež vyvíjí léčivé přípravky z lidských buněk.
Do firmy přišla po 17 letech práce pro farmaceutickou firmu Zentiva, která patří koncernu Sanofi.

více: odkaz vede na Hospodářské noviny.

27 / 3 / 2017

Prime Cell láká do Ostravy biotechnologické start-upy ze zahraničí. Inkubátor sází na propojení oborů

Společnost Prime Cell, která se zabývá regenerativní medicínou, oddělila vlastní vývoj od bioinkubátoru pro start-upy a rozdělila se na dvě nové firmy.
Pro inkubátor hledá nadějné výzkumníky v cizině, základem je to, že budou řešit problémy v různých oborech.
Prime Cell chce letos zahájit testování léku na ucpané tepny na lidech.

více: odkaz vede na Hospodářské noviny.

10 / 2 / 2016

Chci s firmou PrimeCell vstoupit na burzu v USA nebo Londýně, říká investor Zahradníček

Mezi české miliardáře vstoupil Michal Zahradníček díky informačním technologiím, teď ale věří regenerativní medicíně.
Pro svoji společnost PrimeCell Therapeutics našel strategického partnera v investiční skupině Penta, které prodal menšinový podíl. Získané peníze vloží zpátky do firmy. Jeho cílem je dosáhnout tržní hodnoty jedné miliardy dolarů.

Podnikatel Michal Zahradníček v pondělí oznámil prodej části svého byznysu investiční skupině Penta. Z biotechnologické firmy PrimeCell Therapeutics zaměřené na kultivaci lidských buněk a tkání ale její zakladatel a většinový vlastník rozhodně neodchází. Chce z ní vybudovat podnik s tržní hodnotou ve výši jedné miliardy dolarů.

více: odkaz vede na byznys.ihned.cz.

9 / 2 / 2016

Penta jde do léčby buňkami

Dosud se medicínský byznys miliardáře Marka Dospivy v Česku omezoval jen na síť lékáren Dr. Max. Teď ale jeho investiční skupina Penta vstupuje do tuzemského zdravotnictví naplno. Od podnikatele Michala Zahradníčka získala podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics, která vyvíjí léčivé přípravky založené na buňkách samotných pacientů.

Více: Odkaz na archiv.Ihned.cz

PDF článku: Zde

9 / 2 / 2016

Penta se pouští do výzkumu kmenových buněk

PRAHA Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. Včera oznámila vstup do společnosti PrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk.

„Penta Investment odkoupila od Michala Zahradníčka, majoritního akcionáře PrimeCell Therapeutics, část jeho podílu,“ uvedli aktéři transakce v tiskové zprávě. Velikost podílu, který Penta vlastní, ani výši investice zpráva neupřesnila.

PDF článku: zde

9 / 2 / 2016

Penta investuje do „továrny na lidské náhradní díly“. Chystá nové klouby

Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. V pondělí oznámila vstup do společnosti PrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk. Hlavní akcionář firmy Michal Zahradníček si většinu akcií ponechá.

Více: Odkaz na Idnes.cz

9 / 2 / 2016

Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to včera oznámili ČTK. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz na zdravotnickydenik.cz

9 / 2 / 2016

CRI online: Penta investuje do „továrny na lidské náhradní díly". Chystá nové klouby

Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. V pondělí oznámila vstup do společnosti PrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk. Hlavní akcionář firmy Michal Zahradníček si většinu akcií ponechá.

Více: odkaz vede na czech.cri.cn

9 / 2 / 2016

E15: Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to oznámili médiím. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz vede na zdravi.e15.cz

8 / 2 / 2016

Finance.cz: Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Praha 8. února (ČTK) - Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to dnes oznámili ČTK. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz na finace.cz

8 / 2 / 2016

Miliardář Zahradníček prodává byznys Pentě. Skupina koupila podíl v PrimeCell Therapeutics

Skupina Penta koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics.
Většinovým akcionářem je podnikatel a filantrop Michal Zahradníček.

PrimeCell Therapeutics se věnuje oboru medicíny, který je založený na kultivaci lidských buněk a tkáníInvestiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, oznámili zástupci skupiny. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat..

Více: Odkaz vede na byznys.ihned.cz

8 / 2 / 2016

Penta získala podíl ve farmaceutické firmě PrimeCell

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit. Cenu ani výši podílu nechtěly firmy komentovat.

Více: odkaz vede nazpravy.e15.cz

8 / 2 / 2016

Zahradníček prodal Pentě podíl v biotechnologické PrimeCell

PrimeCell Therapeutics, kterou založil a vlastní Michal Zahradníček, je česká biotechnologická společnost zaměřená na regenerativní medicínu. Prostřednictvím akvizice části Zahradníčkova podílu ze strany Penty Investments chce PrimeCell rozjet mezinárodní expanzi a dokončení dalších léčivých přípravků k použií u pacientů.

PDF článku: zde

26 / 2 / 2015

(Napsali o nás) V Ostravě vznikají nová pracovní místa

(Ostrava) Zahraničním i českým investorům se v Ostravě daří, v letošním roce mají v plánu rozšiřovat svou výrobu a přijímat nové zaměstnance.

„Dosavadní výsledky nás těší, ale jsme si vědomi toho, že v úsilí o vznik nových pracovních míst musíme ještě přidat, abychom dokázali nejen absorbovat zanikající pracovní místa, ale fakticky snižovat také nezaměstnanost, která je jednou z nejvyšších v České republice. Zvlášť v souvislosti s očekávanými změnami ve společnostech Vítkovice Steel a OKD,“ řekl primátor Tomáš Macura.

celý článek >>

31 / 12 / 2014

Slavnostní otevření centra 4MEDi

(Bulletin Česko-izraelské obchodní komory; 4/14) Dne 21. září 2014 se zástupci Komory v areálu Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) zúčastnili otevření biomedicínského translačního centra pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. 4MEDI otevřel J.E. pan Miloš Zeman, prezident ČR. Společnost PrimeCell Therapeutics a.s., která je členskou společností ČISOK, v České republice působí od roku 2007.

celý článek >>

15 / 12 / 2014

Ostravské biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu slavnostně otevřeno

(Ostrava.cz, prosinec 2014) Společnost PrimeCell otevřela 21. září v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) své biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. V úterý 25. listopadu pak měla veřejnost v rámci Dne otevřených dveří výjimečnou příležitost nahlédnout do tohoto centra.

celý článek >>

8 / 12 / 2014

Norbert Noury, světová vědecká kapacita,
se představí v Ostravě

(Ostrava Online, 8. 12. 2014) Ve středu 10. prosince proběhne v prostorách VŠB – TU seminář, kde se představí světoznámý vědec a profesor Norbert Noury, který aktuálně působí ve francouzském městě Lyon v Institutu nanotechnologií Lyon a na Lyonské univerzitě, na Katedře elektrotechniky. Profesor Noury se specializuje na obor Biomedicínské inženýrství a svým výzkumem zachránil nejeden lidský život.

Kromě středeční přednášky pan Noury zavítá do firmy PrimeCell Therapeutics, která byla nedávno otevřená v areálu fakultní nemocnice v Ostravě.
Zdroj: ostrava-online.cz

celý článek >>

3 / 12 / 2014

(Video) O 4Medical Innovations Ostrava s Jakubem Schůrkem, členem představenstva PrimeCell Therapeutics

(3. 12. 2014, TV Relax Pohoda) V Ostravě se již brzy otevře centrum pro regenerativní medicínu. V jeho laboratořích bude probíhat výzkum a výroba léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Objekt centra už stojí v areálu ostravské fakultní nemocnice. Do budoucna budou laboratoře úzce spolupracovat s klinickými pracovišti nemocnice.
Zdroj: TV Relax Pohoda

video >>

1 / 12 / 2014

(Video) 4Medical Innovations Ostrava se otevřelo veřejnosti

(30. 11. 2014, TV Polar) Nové biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se v Ostravě otevřelo veřejnosti. Lidé tak dostali jedinečnou příležitost prohlédnout si laboratorní prostory, které budou sloužit vysoce kvalifikovaným odborníkům k vývoji a výrobě léčivých přípravků využívajících lidské buňky.

video >>

archiv článků >>