News and events

Ostrava má novou továrnu. Na buňky

(Noviny Moravskoslezského kraje, 3/2014) Prezident České republiky Miloš Zeman slavnostně zahájil 21. Září provoz vědecko-technologického a translačního centra regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava. Přestřižení pásky a slavnostních projevů se společně s prezidentem České republiky ujal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciała, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava David Feltl a předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics a. s. Michal Zahradníček.

Centrum je zaměřeno na obory inovativní medicíny, jako jsou buněčná manipulace, biotechnologie, biofarmacie a diagnostika pro lidské buňky a genetiku. Je určeno pro výrobce a inventory v oblasti lidských buněk a léčiv, vědecko-výzkumné instituce a univerzity, poskytovatele zdravotní péče a především pro nové spin-off společnosti.

4Medical Innovations disponuje komplexními laboratořemi pro výrobu produktů a léčivých přípravků na bázi lidských buněk. „Laboratoře a super čisté prostory jsme navrhli podle našeho know-how, které jsme získali při výrobě vlastních léčivých přípravků a podle posledních technologických standardů,“ vysvětlil Michal Zahradníček.

„4Medical Innovations má vytvořit stovky nových pracovních míst v oblasti biomedicíny, kterou Moravskoslezský kraj intenzivně podporuje,“ uvedl hejtman Miroslav Novák. Je nadějí pro nový exportní průmysl v inovativní medicíně a slibuje nové metody léčby využívající lidské buňky zejména pro ortopedické a cévní onemocnění nebo hojení ran.

Článek v pdf zde.

Zdroj: Moravskoslezský kraj
Zdroj foto: PrimeCell Therapeutics a.s.

Popis obrázku zleva: generální ředitel OHL ŽS Michal Štefl, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava David Feltl, vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj v zastoupení ministra průmyslu a obchodu Jiří Cienciała, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, prezident Miloš Zeman a předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics Michal Zahradníček