News and events

Novinky

  
<< aktuální novinky

 

18 / 6 / 2015

Omluva MEDIAL TRIBUNE a redaktorky Bezděkové ve prospěch Národního Centra tkání a buněk

Městský soud v Praze dnes nepravomocně přiznal Národnímu Centru Tkání a Buněk omluvu od Medical Tribune a paní Bezděkové za uvedení nepravdivé informace.

celý článek >>

11 / 6 / 2015

Pupečníková krev byla poprvé v historii použita jako prevence diabetu 1. typu

Čtyřleté australské holčičce Isle byla injekčně aplikována její vlastní pupečníková krev. Malá Isla je první v historii, které byla pupečníková krev podána jako prevence vzniku diabetu 1. typu.

celý článek >>

3 / 6 / 2015

V ostravském 4MEDi se budou nově vyvíjet přípravky na imunitu a enzymy na léčbu diabetu

Společnost MB Pharma začne nově využívat špičkové laboratoře biotechnologického parku 4MEDi. Tato česká firma, která se orientuje na nejnovější trendy v oblasti biotechnologií, zde bude vyvíjet speciální farmaceutické přípravky a nové biologicky aktivní doplňky stravy určené k nespecifické aktivaci imunitních mechanismů. Další oblast výzkumu bude směřovat na enzymy napomáhající při léčbě diabetu. Po oznámení Česko čínské spolupráce na konci dubna tohoto roku jde o další významnou akvizici 4MEDi.

celý článek >>

16 / 3 / 2015

Velvyslanec státu Izrael v České republice Gary Koren navštívil biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava

Velvyslanec státu Izrael v České republice J.E. Gary Koren navštívil v pondělí 16. 3. 2015 biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava. Návštěva se uskutečnila u příležitosti nedávného ukončení pilotní fáze preklinického testu v rámci mezinárodního klinického výzkumu nových buněčných produktů pro léčbu sekundárních následků onemocnění diabetes mellitus typu II.

celý článek >>

12 / 3 / 2015

Evropská komise poprvé v historii schválila léčivý přípravek z kmenových buněk pro léčbu slepoty. Vývoj trval 25 let

Minulý měsíc došlo k výraznému posunu v oblasti regenerativní medicíny. Poprvé v historii Evropská komise schválila použití léčby kmenovými buňkami pro léčbu slepoty. Na trh byl uveden léčivý přípravek regenerativní medicíny, který využívá v léčbě vlastní buňky pacienta. Léčba je určena pro pacienty, kteří oslepli v důsledku vážných popálenin.

celý článek >>

11 / 3 / 2015

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace navštívil 4Medical Innovations Ostrava

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, navštívil v sobotu 7. března nově vybudovaný biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava.

Součástí dvouhodinové návštěvy byl společný diskuzní stůl na téma: „Příklady využití výsledků základního výzkumu v oblasti biomedicíny,“ kterého se mimo jiné zúčastnili přední zástupci akademické obce.

celý článek >>

26 / 2 / 2015

(Napsali o nás) v Ostravě vznikají nová pracovní místa

(Ostrava) Zahraničním i českým investorům se v Ostravě daří, v letošním roce mají v plánu rozšiřovat svou výrobu a přijímat nové zaměstnance.

„Dosavadní výsledky nás těší, ale jsme si vědomi toho, že v úsilí o vznik nových pracovních míst musíme ještě přidat, abychom dokázali nejen absorbovat zanikající pracovní místa, ale fakticky snižovat také nezaměstnanost, která je jednou z nejvyšších v České republice. Zvlášť v souvislosti s očekávanými změnami ve společnostech Vítkovice Steel a OKD,“ řekl primátor Tomáš Macura.

celý článek >>

26 / 1 / 2015

Regenerativní medicína je cestou do vesmíru
lidského stvoření

Ve zdravém lidském těle je 75 triliónů buněk, z nichž většina nese genetickou informaci. Ta je prakticky jedinečná pro každý organismus a je v ní zapsáno vše podstatné pro to, aby tento živý tvor správně fungoval. Regenerativní medicína se zjednodušeně řečeno snaží tuto informaci přečíst a zpracovat a díky tomu je nebo v budoucnu bude schopna opravit, nahradit nebo zlepšit tkáně i další části lidského těla. Dnes už umíme bezpečně vytvářet kapiláry při léčbě nedokrvení končetiny a diabetické nohy, vyrobit kloubní chrupavky při různých onemocněních zejména kolenních kloubů, léčíme některé typy leukémií a zánětlivých onemocnění. v budoucnosti se pak dočkáme například léčby srdce po infarktu, léčby Parkinsonovy nemoci, popálenin nebo úplných náhrad části lidského těla jako například průdušnice, střeva nebo močového měchýře.

celý článek >>

5 / 1 / 2015

Vědci dokázali vytvořit umělé lidské spermie a vajíčka z kožních buněk

(Svobodný monitor, 1. 1. 2015) Umělé lidské spermie a vajíčka z kožních buněk se poprvé podařilo vytvořit výzkumným týmům z britské Univerzity v Cambridgi a izraelského Weizmannova institutu věd.

celý článek >>

22 / 12 / 2014

Průlom v léčbě kmenovými buňkami:
první souhlas Evropské lékové agentury

Evropská léková agentura (EMA) poprvé schválila použití kmenových buněk v klinické praxi, tedy mimo experiment. Jedná se o produkt nazvaný Holoclar, který je určen k léčbě vzácného onemocnění očí. v odborné veřejnosti je považován krok evropského úřadu za průlom, který otevírá dveře dalším terapiím, v nichž se kmenové buňky používají.

celý článek >>

19 / 12 / 2014
14 / 12 / 2014

(Video) Léčba kmenovými buňkami pro diabetiky je na dobré cestě

V úterý 16. 12. 2014 se na Ministerstvu zdravotnictví sešla široká odborná společnost k debatě na odborném semináři k problematice transplantace kmenových buněk kostní dřeně při kritické ischemii dolní končetiny. Diabetici ohrožení amputací nohy by se, podle závěrů odborníků, mohli v ČR léčit za pomoci kmenových buněk, a to z prostředků veřejného zdravotního pojištění, už v průběhu roku 2015.

video >>

14 / 12 / 2014

Diabetici ohrožení amputací by se mohli léčit kmenovými buňkami

Diabetici ohrožení amputací nohy by se mohli v Česku léčit za pomoci kmenových buněk, léčba je účinná a bezpečná, shodly se dnes odborné lékařské společnosti na semináři, který uspořádalo ministerstvo zdravotnictví. Náměstek ministra Tom Philipp uvedl, že během příštího roku budou diskuse pokračovat, léčba by pak mohla být zařazena do seznamu výkonů od ledna 2016. Pokud by se vydala novela seznamu, mohly by zdravotní pojišťovny hradit tuto léčbu i dřív.

celý článek >>

14 / 12 / 2014

(Video) Léčbě cukrovky kmenovými buňkami hrozí kolaps! Proč?

Čeští lékaři bijí na poplach. Tisícům lidí, kteří trpí pokročilým stádiem cukrovky, totiž hrozí amputace. Důvodem je, že na léčbu nejsou peníze. Pro řadu nemocných je poslední záchranou transplantace kmenových buněk. Tu ale pojišťovny nehradí a peníze z grantů rychle docházejí.

video >>

12 / 12 / 2014

(Video) Kdy bude vyřešen problém s léčbou kmenovými buňkami?

Zajímavý názor českých politiků na dostupnost moderních léčebných metod využívajících kmenové buňky, specificky v léčbě...

video >>

3 / 12 / 2014

(Video) O 4Medical Innovations Ostrava s Jakubem Schůrkem, členem představenstva PrimeCell Therapeutics

(3. 12. 2014, TV Relax Pohoda) v Ostravě se již brzy otevře centrum pro regenerativní medicínu. v jeho laboratořích bude probíhat výzkum a výroba léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Objekt centra už stojí v areálu ostravské fakultní nemocnice. Do budoucna budou laboratoře úzce spolupracovat s klinickými pracovišti nemocnice.
Zdroj: TV Relax Pohoda

video >>

1 / 12 / 2014

(Video) 4Medical Innovations Ostrava se otevřelo veřejnosti

(30. 11. 2014, TV Polar) Nové biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se v Ostravě otevřelo veřejnosti. Lidé tak dostali jedinečnou příležitost prohlédnout si laboratorní prostory, které budou sloužit vysoce kvalifikovaným odborníkům k vývoji a výrobě léčivých přípravků využívajících lidské buňky.

video >>

28 / 11 / 2014

Cévy ze zkumavky

(Pražská technika, 5/2014) V rámci aplikovaného výzkumu projektu Technologické agentury ČR spojili síly vědci z Národního centra tkání a buněk, a.s. v Brně, Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a Fyziologického ústavu AV ČR na vývoji cévní náhrady o malém průměru. Zajímavý je materiál, který používají jako základ. Zjednodušeně řečeno se pokouší chemicky upravit dostupné pletené cévní protézy a prasečí cévy. Tyto chemicky upravené nosiče osazují endotelovými a kmenovými buňkami z kostní dřeně pacienta, aby se dokázaly chovat jako zcela zdravé cévy. Díky tomu vzniká cévní protéza přesně na míru pacienta.

celý článek >>

26 / 11 / 2014

Ostravské biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se otevřelo veřejnosti

26. listopadu 2014, Ostrava – Výjimečnou příležitost nahlédnout do ostravského centra regenerativní medicíny 4Medical Innovations (4MEDi) měla veřejnost v rámci Dne otevřených dveří, který proběhl v úterý 25. listopadu od 14 do 17 hodin. Pro zájemce byla připravena prohlídka s výkladem o možnostech buněčné léčby a regenerativní medicíny. Kromě laboratorních prostor, kde bude probíhat vývoj a výroba léčivých přípravků využívajících lidské buňky, si mohli lidé prohlédnout laboratorní a klinické pracoviště včetně zázemí pro odběr a aplikaci kmenových buněk.

celý článek >>

13 / 11 / 2014

Ostravská fakultní nemocnice hájí léčbu kmenovými buňkami

(ČTK, 11. 11. 2014) Ostravská fakultní nemocnice (FNO) hájí léčbu kmenovými buňkami u pacientů s takzvanou ischemií nohou, kterým kvůli onemocnění hrozí amputace. Ministr zdravotnictví a někdejší ředitel ostravské nemocnice Svatopluk Němeček si před časem vysloužil kritiku kvůli snaze hradit tuto léčbu z veřejného zdravotního pojištění. V Ostravě pacienty s pomocí buněčné terapie léčí už šestým rokem a zhruba 70 procent pacientů léčba zachrání před amputací, řekl dnes ČTK náměstek ředitele FNO Václav Procházka, který se touto metodou zabývá.

celý článek >>

13 / 11 / 2014

Španělský tenista Nadal podstoupí léčbu kmenovými buňkami

(ČTK, 10. 11. 2014) Španělský tenista Rafael Nadal podstoupí příští týden v Barceloně buněčnou terapii, která by mu měla pomoci vyřešit problémy se zády. Lékaři čtrnáctinásobnému grandslamovému šampionovi, jenž se momentálně zotavuje po operaci slepého střeva, vpraví do páteře kmenové buňky. K tréninku se bude moci vrátit podle původního plánu začátkem prosince.

celý článek >>

12 / 11 / 2014

Kmenové buňky mohou zabránit amputacím, léčbu ale ničí politická válka

Hádky politiků kvůli kmenovým buňkám mohou odskákat lidé, jimž hrozí amputace nohy. Část z pacientů, kterým nezabírala běžná léčba, zachraňují ostravští lékaři už šest let právě buněčnou terapií. Teď ale nemohou. Spory jsou způsobené také tím, že regenerativní medicína je pro politiky zcela novým oborem a ještě se v problematice neorientují. Proto také Národní Centrum Tkání a Buněk uspořádalo v dubnu letošního roku Mezinárodní konferenci Regenerativní medicíny v Brně. Účast politiků byla velmi malá. Další ročník Společnost chystá opět na duben 2015. Organizační i odborný tým Konference věří, že tento ročník si osoby odpovědné za legislativu již nenechají uniknout. Budou se pak lépe orientovat v celé problematice.

celý článek >>

11 / 11 / 2014

Jak to bylo s kmenovými buňkami a o nepravdě poslance ANO

(Zdravotnický deník, 11. 11. 2014) Jako rozbuška aktuálního sporu mezi ministry Babišem a Němečkem posloužilo zařazení léčby „kmenovými“ buňkami do nové vyhlášky. Zdravotnický deník přináší časový přehled a fakta, která dosvědčují, že se českou kotlinou rozmáhá mnoho povyku pro nic. A také jsme při našem pátrání přišli na jednu nepravdivou informaci. Šířil jí v televizi poslanec za ANO Miloslav Janulík.

celý článek >>

10 / 11 / 2014

O kmenových buňkách bez politiky

(Zdravotnické noviny, 10. 11. 2014) Oznámení některých médií, že ministerstvo zdravotnictví hodlá do seznamu výkonů zařadit „neotestovanou“ léčbu kritické končetinové ischemie s využitím kmenových buněk, vyvolalo ostrou odmítavou reakci ministra MUDr. Svatopluka Němečka, MBA, a následně i otevřený spor mezi ním a vládním koaličním kolegou (a majitelem inkriminovaných médií) Ing. Andrejem Babišem. Zdravotnické noviny požádaly o názor na danou situaci a na její mediální odraz dva lékaře – místopředsedu České angiologické společnosti ČLS JEP doc. MUDr. Miroslava Bulvase, CSc., a vědeckého náměstka ředitele Fakultní nemocnice Ostrava MUDr. Václava Procházku, Ph.D.

celý článek >>

6 / 11 / 2014

Lidské buňky jsou byznys budoucnosti.
A Češi se v něm chtějí stát lídrem

Oblast inovativní a regenerativní medicíny slibuje velké změny v přístupu k lidskému zdraví. České firmy chtějí být v oboru světovým lídrem. Zatím poměrně nenápadně v Česku vyrůstá nový průmyslový obor – regenerativní medicína, léčba za použití lidských buněk. Dává naději pacientům, jejichž nemoci jsou dnes považovány za neléčitelné, ale slibuje i velké zisky.

celý článek >>

5 / 11 / 2014

Pozvánka - Den otevřených dveří 4Medical Innovations Ostrava

Přijměte, prosím, pozvání na den otevřených dveří vědeckotechnologického a translačního centra regenerativní medicíny, které se koná pro veřejnost pod záštitou Agentury pro regionální rozvoj dne 25. listopadu 2014 od 14–17 hod.

celý článek >>

28 / 10 / 2014

(Audio) Kdy vstoupím do politiky? Tak mezi 80 až 100 lety, říká majitel biotechnologického parku v Ostravě

(Radiožurnál, 25. 10. 2014) Dokáže nám regenerativní medicína prodloužit věk? Na takové otázky odpovídal v Hostu Radiožurnálu miliardář a majitel biotechnologického parku 4Medical Innovations v Ostravě Michal Zahradníček. V roce 1989 odjel na studijní stipendium do Německa, skutečný kapitalismus ale poznal ve Velké Británii. „Nejde jenom o to mít se dobře, znamená to také jiný pracovní a mentální výkon,“ říká.

celý článek >>

26 / 10 / 2014

(Audio) Michal Zahradníček hostem Radiožurnálu

Rozhovor s předsedou dozorčí rady společnosti PrimeCell Therapeutics a.s. Michalem Zahradníčkem o biotechnologickém parku 4Medical Innovations Ostrava, regenerativní medicíně a tom, zda může člověku prodloužit život. Michal Zahradníčkem byl hostem Radiožurnálu 25. 10. 2014 v 10:00 hod.

celý článek >>

21 / 10 / 2014

(Napsali o nás) Ostrava má novou továrnu. Na buňky

Prezident České republiky Miloš Zeman slavnostně zahájil 21. Září provoz vědecko-technologického a translačního centra regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava. Přestřižení pásky a slavnostních projevů se společně s prezidentem České republiky ujal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciała, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava David Feltl a předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics a. s. Michal Zahradníček.

celý článek >>

20 / 10 / 2014

Vědci vypěstují pacientům nové cévy v laboratoři z jejich vlastních buněk

Na infarkt ročně zemře přes deset tisíc Čechů. Ne vždy dokáže tělo pacienta přijmout umělou cévu. Vědci společně s lékaři proto vyvíjí cévy vytvořené zčásti z pacientových buněk.

celý článek >>

17 / 10 / 2014

(Napsali o nás) Centrum regenerativní medicíny slavnostně otevřeno

(Mozaika – měsíčník společnosti OHL ŽS a.s., září 2014) Prezident České republiky Miloš Zeman slavnostně otevřel vědeckotechnologické a translační centrum regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava. 4Medical Innovations představuje investici evropského významu se zásadním dopadem do zaměstnanosti, výkonnosti průmyslu nejen v rámci regionu a nového exportního potenciálu České republiky.

celý článek >>

7 / 10 / 2014

Nobelova cena za lékařství za odhalení
"vnitřního GPS"

Letošní Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získala trojice neurologů: americko-britský vědec John O'Keefe a norští manželé May-Britt Moserová a Edvard Moser. Oceněni byli za objev buněk, které mozku pomáhají v prostorové orientaci. Jména laureátů, kteří svým výzkumem přispěli k pochopení takových nemocí jako Alzheimerova choroba, oznámil stockholmský Karolinský institut.

celý článek >>

29 / 9 / 2014

Slavnostní otevření 4Medical Innovations
Ostrava – Poděkování

Vážení, dne 21. září 2014 otevřela společnost PrimeCell Therapeutics a.s. za přítomnosti prezidenta České republiky Miloše Zemana a dalších 250 hostů nové translační centrum regenerativní medicíny s názvem Biotechnologický park 4Medical Innovations Ostrava..

celý článek >>

23 / 9 / 2014

Slavnostní projev prezidenta republiky při otevření centra 4Medical Innovations Ostrava

Pánové, nedávno jsem pozval několik svých přátel na oslavu nedožitých sedmdesátých narozenin. Byl jsem obviněn z toho, že i pozvánka, kterou píšu, je morbidní, nejenom mé ostatní projevy, ale doufám, že moje stručné úvodní vystoupení morbidní nebude.

celý článek >>

22 / 9 / 2014

(Video) Ostrava má další špičkové pracoviště

V areálu ostravské fakultní nemocnice vzniklo zbrusu nové translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny. Slavnostního otevření biotechnologického parku 4Medical Innovations se zúčastnil i prezident České republiky Miloš Zeman. Centrum se bude věnovat výzkumu nových léků s využitím lidských buněk.
Zdroj: TV Relax

video >>

22 / 9 / 2014

Nové centrum bude v Ostravě vyvíjet léky na dosud neléčené nemoci

Ostrava - Společnost PrimeCell dnes v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. Centrum se bude věnovat aplikovanému výzkumu a vývoji nových postupů a léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Bude vyvíjet prostředky pro léčbu dosud nedostatečně léčených či neléčitelných onemocnění, řekli novinářům zástupci centra.

celý článek >>

22 / 9 / 2014

Superčistá líheň nových léčiv startuje, pomůže i lidem s leukémií

Po pěti letech příprav a dvou letech výstavby je hotovo laboratorní centrum pro vývoj léčiv z lidských buněk v Ostravě. Nové pracoviště sídlící v areálu fakultní nemocnice otvíral i prezident Miloš Zeman.

celý článek >>

22 / 9 / 2014

Nové centrum bude ve FNO vyvíjet léky

(Zdravotnické noviny, 22. 09. 2014) Společnost PrimeCell 21. září v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations.

celý článek >>

21 / 9 / 2014

Prezident České republiky Miloš Zeman otevřel vědeckotechnologické a translační centrum regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava.

4Medical Innovations představuje technologicky vyspělé biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny. Centrum je zaměřené na co nejefektivnější využití výsledků základního a aplikovaného výzkumu v klinické praxi. Specifickými obory centra jsou buněčná manipulace, biotechnologie, biofarmacie a diagnostika pro lidské buňky a genetiku.

celý článek >>

16 / 9 / 2014

Továrna na léky z buněk startuje, chce být líhní pro inovativní firmy

(MF DNES, 15. 9. 2014) Představte si farmaceutickou fabriku, odkud místo pilulek a sirupů putují přímo za pacientem na míru šité preparáty vyráběné z buněk. Právě taková léčiva se mají už v dohledné době rodit v novém biotechnologickém parku v Ostravě, který se otevře příští týden.

celý článek >>

12 / 9 / 2014

Dovedete si představit Co s námi bude, za rok za dva, za dvacet?

Ve čtvrtek 11. září 2014 se, v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze, uskutečnil křest knihy novináře Milana Vodičky Co s námi bude? Aneb stručná historie příštích dvaceti let. Třemi hostujícími sudičkami byli Michal Zahradníček, předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics, Jaroslav Pavlíček, český polárník, který celý svůj život zaměřil na výzkum v oblastech přežití v divočině a harmonickému soužití člověka s přírodou a průkopník české hmyzí kuchyně Petr Ocknechet. Do čtveřice pak byl hostem herec Milan Steindler, který předčítal ukázky z křtěné knihy, aby přítomným alespoň trochu přiblížil obsah tohoto neobvyklého a výjimečného díla.

celý článek >>

3 / 9 / 2014

Správná výrobní praxe – GMP certifikát

Na základě inspekce Státního ústavu pro kontrolu léčiv, která proběhla v Národním Centru Tkání a Buněk a.s. ve dnech 2. března, 22. března a 24. března 2014, byl společnosti Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. prodloužen status výrobce léčivých přípravků v podobě GMP ( Good Manufacturing Practice) certifikátu s číslem sukls214704/2013.

celý článek >>

28 / 8 / 2014

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. se účastní Čínského investičního fóra

Vedení PrimeCell Therapeutics a.s. a Národního Centra Tkání a Buněk a.s. se aktivně účastní dvoudenního fóra China Investment Forum a Local Leaders Meeting, které se koná ve čtvrtek a v pátek 28 – 29. srpna 2014 na Pražském hradu.

celý článek >>

18 / 8 / 2014

Britská Sněmovna lordů reportuje regenerativní medicínu jako součást britského národního zájmu s významným vlivem na rozvoj státu s doporučením pro Vládu

(House of Lords, Science and Technology Committe) Regenerative medicine involves replacing or regenerating cells, tissues or organs in the human body, in order to restore or establish normal function. It includes cell therapy, gene therapy, tissue engineering and other methods, and it has enormous potential to treat and cure diseases. It could also improve the quality of peoples’ lives and generate significant economic benefits for the UK.

celý článek >>

12 / 8 / 2014

PrimeCell Therapeutics a.s. čestným členem Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce.

Společnost PrimeCell Therapeutics a.s., mateřská společnost Národního Centra Tkání a Buněk a.s., se stala čestným členem Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce na základě rozhodnutí Rady Komory k 1. červnu 2014.

celý článek >>

6 / 8 / 2014

Chemoterapie má být za 20 let minulostí

Právo (5. 8. 2014) Detailní průzkum genetické výbavy 75 tisíc lidí se rozhodla financovat britská vláda. Podle jejích expertů to mimo jiné přinese „konec chemoterapie do dvaceti let“.

celý článek >>

24 / 7 / 2014

Stanovisko Národního Centra Tkání a Buněk a.s. k článku redaktorky MF DNES Lenky Petrášové „Pacienti chtějí zpět peníze za léčbu buňkami,“ ze dne 24. července 2014

Společnost Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. prohlašuje, že žádné produkty a léčebné metody uvedené v článku i v článcích předchozích redaktorky MF DNES Lenky Petrášové pacientům neposkytovala a neposkytuje. Celkový obsah zmiňovaného článku nemá žádnou souvislost s aktivitami Národního Centra Tkání a Buněk a.s.

celý článek >>

24 / 7 / 2014

Ministr kultury České republiky ocenil předsedu dozorčí rady Národního Centra Tkání a Buněk

Ministr kultury České republiky Mgr. Daniel Herman ocenil Předsedu dozorčí rady Národního Centra Tkání a Buněk a.s. Ing. Michala Zahradníčka, MBA za jeho podporu a rozvoj českého kulturního dědictví.

celý článek >>